wtorek, 24 listopada 2015

Pretty Little Liars - co o tym sądzę... Pretty Little Liars - my opinion


Pewnie każdy z Was przynajmniej raz słyszał nazwę "Słodkie kłamstewka". Jeśli jednak nie, to już tłumaczę... To jeden z najbardziej popularnych seriali dla młodzieży produkcji amerykańskiej. Nastolatki oszalały na jego punkcie. Ja też przechodzę przez etap PLL. Ale czy ci z Was, którzy oglądają serial też mają momenty, w których nie potrafią znieść niektórych dziwnych zachowań bohaterów?
Tu wytykam te zachowania, które potrafią mnie zirytować:

1. Bohaterki zawsze wyglądają perfekcyjnie: makijaż, strój itd. Kto zmagając się z takim problemem jak uciekanie przed tajemniczym prześladowcą ma czas by pomalować paznokcie na wszystkie kolory tęczy? I kto rusza "ratować świat" w tak wysokich szpilkach? Przez to serial traci na autentyczności.


I am sure that all of you have heard at least one time about series called "Pretty Little Liars". If not, I explain you... This is one of the most popular series dedicated to teenagers. They went crazy with this film. I am also keen on it. But if you watch this film, do you notice some ways of strange behaviour of the people ?
Here I want to point out the most surprising things:

1. Immacullate make up. Do you know any person who looks like this while coping with such serious problems? Who wears high heels while going after criminals? And who paints nails in all colours?
That is the most unsuitable thing and it doesn't help.2. Głupota bohaterek czasami mnie przerasta, ale pewnie gdyby zachowywały się racjonalnie to serial skończyłby się na pierwszym sezonie... Moment największej głupoty to ten, w którym Emily zostaje zamknięta w szopie z samochodem, którego silnik jest włączony. Zamiast po prostu wyłączyć silnik, dziewczyna próbuje się wydostać z zamknięcia waląc w drzwi nogami i rękami...

Stupid behaviour of girls makes me furious at times. But if they had acted different ways, the film would have ended after first season. The most stupid scene is when Emily is held in a garage with a car and its engine working. While doesn't she simply switch it off?


3. Spencer jest prawdziwym geniuszem, ale ma tyle czasu na pogoń za A, przecież powinna siedzieć z nosem w książkach! Owszem panna Hastings jest tą, która jest widywana najczęściej podczas nauki, ale biorąc pod uwagę ogrom jej wiedzy to niemożliwe żeby miała tak wiele wolnego czasu.

Spencer is a true genius, but she still has enough time to look for A. She should spend her time learning insead of carrying out  crime investigation. Well, she is the one who is often seen learning, but it is impossible to be so well educated while spending time on investigation. Don't you think?


4. Poranna kawa  miejscowej kafejce przed szkołą? Kto ma na to czas?

Morning coffee in a local cafe? Who has time for it?

5. Stroje szkolne, w których w szkole nie powinny się pokazywać.
Mimo iż styl bohaterek jest świetny, to niektóre stroje nie nadają się do szkoły czy wyjście na miasto. Nie wspominam o wyruszaniu na jakąś "arcyważną akcję" w szpilkach, które uniemożliwiają śledzenie kogokolwiek... Czy ci wszyscy śledzeni przez dziewczyny ludzie mieli problemy ze słuchem?

Outfits which shouldn't be worn at school.
Although their sense of style is great, some of their outfits are not appropriate for school. And there is one more thing, why did they wear high heels while shadowing suspects? Now I am thinking that suspects were deaf.
4 komentarze:

 1. Uwielbiam PLL i nigdy nawet nie zwróciłam uwagi na te szczegóły. Masz trochę racji, a zwłaszcza z tymi szpilkami :P W każdym razie serial jest świetny i godny polecenia, mnie wciągnął i nie chce wypuścić, aż do teraz! Czekam z niecierpliwością, bo od wakacji już za dużo czasu minęło bez pll :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też zostałam "wciągnięta" ale pomimo to niektóre momenty były "popisem głupoty" haha. Ten serial niewątpliwie dostarcza rozrywki, a jedna z najlepszych części to styl bohaterek. Pomimo iż czasem nieadekwatny do sytuacji, to bywa ciekawy :)

   Usuń
 2. Lubię ten serial, ale faktycznie niektóre zachowania są naprawdę naciągane i nielogiczne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też się wciągnęłam, ale czasem jak na nie patrzę to mi się chce śmiać :)

   Usuń