niedziela, 15 listopada 2015

Pewna kawa jest dla wybranych, czyli dlaczego ludzie kupują kawę w Starbucks / There is a coffee for the chosen ones... why do people exactly buy Starbucks coffee?

Czy Wy też spotykacie w centrach handlowych na każdym kroku ludzi, którzy dumnie - niby od niechcenia - trzymają w ręku papierowy kubek Starbucks? Dlaczego ludzie decydują się na kupowanie kawy dwu- albo nawet trzykrotnie droższej od tej w zwykłej kawiarni? Czy chodzi o "szpan" , pokazanie " a mnie stać" czy jeszcze coś innego? Raz kupiłam tam kawę żeby zobaczyć czy rzeczywiście jest tak dobra... I wiecie co? Nie była lepsza od tej, którą robię sobie w domu. Nie, nie żartuję w tym momencie.
Możliwe, że jestem inna i dziwna. Możliwe, że uważacie mnie za nudziarę albo za taką co to zazdrości "tym co ich stać".
Ale powiedzcie szczerze czy Wy wszyscy też uważacie, że to właśnie Starbucks sprzedaje najlepszą kawę?
Do you meet some people holding  their Starbucks paper cups loftily in the shopping mall  ? Why do people buy this coffee if it is much more expensive than coffee from another shop? If they want to be better or to show that they can afford  to buy it? Or maybe it's something else? I bought this coffee last month. And you know what? It did not taste better than coffee I make at home. No, it is not a joke.
Maybe I am strange.... Maybe you even think I am a boring type of person or you regard me as a girl who is jealous of people who can afford to byu such a coffee every day.
But tell me honestly, do you really think this is Starbucks which sells the best coffee?

2 komentarze:

  1. Szczerze-nigdy tam nie byłam. Ten cały szał na Starbucksa mnie przeraża, więc tam nie chodzę. Nie przepadam za kawą, a już na pewno nia dałabym za nią 20zł :P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie, sama raz kupiłam tam kawę "na próbę", ale szału nie ma :)I ceny nieadekwatne do tego jak ta kawa smakuje :)

      Usuń